Üniversite Sınavına Evde Çalışarak Başarılı Olmak

Üniversite Sınavına Evde Çalışarak Başarılı Olmak

Üniversite sınavına hazırlanırken öğrenciler genelde dershane, ev ve okul arasında geçen bir maratona dahil olmakta. Bu süreç de onları oldukça fazla yormaktadır. Yorucu ve zaman kaybettirici bu süreci göz önünde bulunduran bazı öğrenciler üniversite sınavına evde hazırlanmayı tercih etmektedir. Çünkü evde çalışarak da başarı yakalanabilir. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle evde çalışarak başarı elde etmeyi anlatacağız. 

Evde Üniversiteye Hazırlanırken Başarılı Olmak İçin…

Evde üniversiteye hazırlanmayı tercih ettiyseniz yazımızın bu kısmında işinize yarayabilecek pek çok detay bulabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım…

Evde Çalışmada İlk Haftalar Önemlidir

Sınava uzun bir süre varken evde çalışmaya karar verdiğinizi düşünelim. Bu süreç sizi ders çalışmaktan alıkoymamalı. Ev ortamında da ilk haftadan itibaren ders çalışma planı oluşturmalı ve 1-2 saatlik çalışma süreleri ile ders çalışmalısınız. Böylece ders çalışmak alışkanlık haline gelecektir. 

Rehavete Yer Yok!

Ev ortamı son derece konforlu bir ortam. Bu hem avantaj hem de dezavantaj. Ama bunu avantajlı bir durum olarak sabitlemenin anahtarı da sizde gizli. İradeli bir şekilde hareket etmelisiniz. Disiplinli olarak çalışmalısınız. 

Teknoloji Dostunu Olsun

Teknoloji zaten dostunuz. Ders çalışırken size büyük bir destek sunan bir dost hem de. Cep telefonu, tablet ve bilgisayarı sık sık oyun oynamak amacıyla kullanmamalısınız. Bu araçlar sizin bilgiye ulaşmanızı sağlamalı. Bu cihazlardan online ayt ve online tyt derslerine erişmelisiniz. Ayrıca online deneme sınavları ile kendinizi test etmelisiniz. Bunun yanı sıra örnek soru çözümleri gibi videoları da sık sık izleyebilirsiniz.

Sosyalleşme Konusunda Eski Alışkanlıkları Bırakma Zamanı 

Evde olduğunuz için istediğinizi yapabileceğinizi düşünmemelisiniz. Kendinizi kısıtlamalısınız. Haftanın 5 günü ders çalışabilir, diğer 2 gün ise kendinize izin verebilirsiniz. 

Eksik Konulara Yoğunlaşılmalı

Ders çalışma konusunda özgürsünüz ve ne çalışacağınıza kendiniz karar veriyorsunuz. Bu hem bir avantaj hem de dezavantaj olan konulardan biri. Fakat isteklerinize değil eksikliklerinize odaklanırsanız bu durum bir avantajdır. Dershanede eksikliklerinize yoğunlaşılmaz. Evde bunu kendi kendinize başarabilir ve eksik olduğunuzu tespit ettiğiniz konulara daha fazla çalışma imkanı bulabilirsiniz. 

Mutlaka Online Ders Desteği Alınmalı

Evde olduğunuz için kaynak bulmakta zorlanabilir ya da kendinize bir çalışma desteği oluşturamayabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi tamamen serbest bırakmamak adına online ders desteği almalı ve emin adımlarla ilerlemelisiniz. 

Blog yazımızda üniversite sınavına evde çalışarak başarılı olmanın yollarını anlattık. Bu süreçte online üniversiteye hazırlık eğitimi almak isterseniz ilgili linki inceleyebilir ve üniversite sınavına kolayca hazırlanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir