Öğrendiklerinizi Tatilde Unutmamak İçin 5 Öneri

Öğrendiklerinizi Tatilde Unutmamak İçin 5 Öneri

Uzun bir tatil öğrendiklerinizi unutmanıza neden olabiliyor. Öğrendiklerinizi unutmak LGS, AYT ve TYT için dezavantajlı bir durumdur. “Bildiklerimi unutuyorum.” diyorsanız blog yazımızı okuyarak öğrendiklerinizi unutmamanın yollarını öğrenebilirsiniz. 

Öğrendiklerinizi Tatilde Unutmamak İçin Tavsiyeler

Yazımızın bu kısmında sizin için tavsiyelerde bulunduk. Yaz tatilinde bilgilerinizi canlı tutmak zorundasınız. Bunu nasıl yapacağınıza dair detayları aşağıda bulabilirsiniz. 

1.Öğretme Yoluyla Tekrar Edin

Tatilde arkadaşlarınızla buluştuğunuzda kendi bildiklerinizi ona öğretebilirsiniz. Ailenizle zaman geçirirken de bildiklerinizi onlara anlatabilirsiniz. Böylece öğrendiklerinizi sürekli tekrar etmiş olursunuz. 

2. Ders Notlarınızı Gözden Geçirin

Okul boyunca tuttuğunuz notları tatil döneminde gözden geçirmelisiniz. Böylece kolayca tekrar yapmış olabilirsiniz. Notları yeniden temize çekmek de pekiştirmenizi sağlayacaktır. 

3. Deneme Sınavı Çözün

Deneme sınavı çözerek öğrendiklerinizi hafızanızda canlı tutabilirsiniz. Ayrıca kendinizi de sınamış olursunuz. Online LGS denemeleri, Online AYT denemeleri ve Online TYT denemeleri çözmek hem bilgilerinizi canlı tutar hem de pratiktir. Gittiğiniz her yerde telefonunuzdan online deneme sınavına girebilirsiniz. 

4. Ders Videoları İzleyin

Tıpkı online denemeler gibi online ders videoları da nerede olursanız olun yanınızda götürebileceğiniz pratik bir ders çalışma yöntemidir. Uzun yolculuklarda ya da çıkılan tatillerde internet yardımıyla online eğitim ile ders çalışabilirsiniz.

5. Küçük Notlar Hazırlayın

Sürekli görebileceğiniz yerlere unutacağınızı düşündüğünüz konularla ilgili post-itler yapıştırın. Notlar gözünüze hep çarptığında okumaya çalışın. Böylece sık sık konuya dair bilgileri tekrar ederek unutmanızı engelleyebilirsiniz. 

“Tatilde ders konularını unutmamak için ne yapılır?” sorusuna cevap verdiğimiz blog yazımızın sonuna geldik. Yaz tatilinde bildiklerinizi unutmamak için online eğitim alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir