LGS’ye Evde Çalışarak Başarılı Olmak

LGS'ye Evde Çalışarak Başarılı Olmak

LGS sınavına hazırlanırken evde çalışmak istemek de gayet mantıklı bir seçimdir. Çünkü dershaneye gidip gelirken hem zaman kaybı yaşanabilir hem de bu yorucu bir süreçtir. Ortam koşulları ya da ders işleniş şekli gibi pek çok nedenden ötürü öğrenciler evde çalışmaya yönelebilir. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle “LGS’ye evden çalışarak nasıl başarılı olunur?” sorusunun cevabını paylaşacağız.

Evde LGS’ye Çalışarak Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

LGS’ye evde çalışmak sizi pek çok dezavantajdan korurken aynı zamanda dezavantajları da olan bir çalışma sistemidir. Bu konudaki en büyük problemlerden biri kendinizi serbest gibi hissetmenizdir. Blog yazımızın bu kısmında sizi kendinizle başbaşa bırakmamak için bazı önerilerde bulunacağız. 

1. Teknolojiyi Yararlı Kullanın

Teknolojik aletler sınav senesinde sizin için engel olabilecek cihazlardır. Ders çalışırken eğlenmek ya da sosyalleşmek amacıyla teknolojik alet yanınızda bulundurmamalısınız. Teknolojiyi d-konu eksikliklerinizi öğrenmek gibi verimli konular için kullanmalısınız. 

2. Kitap Okuyun

Kitap okumak soru çözmenizi kolaylaştırır.Ayrıca paragraf sorularını çözme konusunda zorlanmazsınız. Verimli kitaplar tercih etmenizi öneririz. Klasikleri okumayı tercih edebilirsiniz. 

3. Soru Çözme Limiti Koymayın

Limit koymak önünüzde bir engel olabilir. Gün içinde bir yere gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da günlük soru limitinizi doldurmanıza engel olabilir. Soru limitinizi tamamlayamamak sizi moral bozukluğuna sürükleyebilir. Bazen de belirlediğiniz limitten daha fazla soru çözebilecekken o limite gelince durmak zorunda hissedebilirsiniz. 

4. Her Sınıfa Aynı Ağırlığı Verin

8. sınıf derslerinden başlamayın. Her seneye aynı ağırlığı verin. Her sene için aynı sayıda test çözmeye çalışın. Her dersten en az 1 kitap bitirmeye çalışın.

5. Not Tutun

Çalıştığınız konuları mutlaka not tutarak çalışın. Çünkü hem yazarak daha kolay anlayabilirsiniz hem de daha sonra bazı konuları tekrar etmek isterseniz tekrar etmeniz daha kolay olacaktır. 

6. Eksik Konulara Odaklanın

Evde çalışmanın en büyük avantajı eksik konularınıza odaklanabilme imkanınızdır. Dershane gibi bir ortamda böyle bir şansınız olmaz. Kendi çalışma programınızı kendiniz hazırladığınız için eksik konularınıza öncelik verebilirsiniz.i 

7. Ders Çalışma Programınız Olsun

Kendinize limit koymayın ama bir çalışma programınız olsun. Hangi gün hangi konuya ve hangi derse çalışacağınızı planlayın böylece daha verimli şekilde çalışabilirsiniz. 

8. Online Ders Alın

Evde çalışırken kaynak seçmek oldukça zordur. Online dersler sizin için harika bir kaynaktır. Anlaşılır ve net bir şekilde ders dinleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman dersi durdurabilir ya da yeniden izleyebilirsiniz. Online LGS deneme sınavları ile bilginizi ölçebilirsiniz. 

Bu yazımızda LGS sınavına evde çalışarak başarılı olmanın yollarını anlattık. LGS için online ders almak isterseniz e-universitehazirlik.com’u tercih edebilirsiniz. LGS’de başarılı olmak için ders tekrarlarını sınırsız izleyebilir ve online LGS deneme sınavları ile kendinizi test edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir